2007

Události

Martin Klíma, ČVUT - Využití person v procesu návrhu uživatelských rozhraní 8. 11. 2007

Příspěvek navazuje na případovou studii a prezentuje praktické důsledky používání person v rámci středně velkého projektu. Budou prezentovány \"naivní\" návrhy UI bez použití person v kontrastu s návrhem pro konkrétní personu. Bude představen životní cyklus persony a problémy s přijetím persony ve vývojovém týmu.

Proč mluvit se starými lidmi aneb případová studie s happyendem 8. 11. 2007

Jakub Franc, User Researcher, Sun Microsystems Příspěvek je případovou studií zapojení uživatelského výzkumu do mezinárodního výzkumného projektu, který má za cíl vývoj nové generace domácích spotřebičů včetně návrhu uživatelských rozhraní pro uživatele se speciálními potřebami (v našem případě se jedná o seniory). Autor popisuje celý proces od počátečního získávání důvěry v kvalitativní metodologii uvnitř vývojového týmu přes sběr a zpracování výzkumných dat až po vytvoření person.

Keynote - What Does It Mean to Know Users 8. 11. 2007

[* http://www.avc-cvut.cz/images/flag_gb.gif *] This presentation is in english. Tato přednáška je v angličtině. Nalini Kotamraju, User Researcher, Sun Microsystems (anglicky) Knowing users is not an easy task. How much about them do we need to know? When is it important to know something about them, and when isn\'t it? How do we convince others that we know our users? And how to we get to know users we think are just like us, but may be very different? Using concrete examples from inside and outside of Sun, this talk will address these questions, and some of what it means to know users. We appologize for the lower quality in the first half of video caused by lighting conditions.