Korfball

Korfbal, hra více než jedno století stará, je dodnes jediným smíšeným kolektivním míčovým sportem na světě. V žádné jné hře se nemůžete se svou partnerkou nebo partnerem potkat v jednom družstvu na jednom hřišti ve stejném čase.

Nyní se v Brně koná mistrovství světa v korfbalu, které probíhá v Brně v halách VUT na Palackého vrchu a na Vodově ulici do 10. listopadu. Každý zápas z hal ve Vodově ulici bude přenášet Audio-Visuální centrum studentů ČVUT jako online přenos.

K favoritům mistrovství patří především Holandsko, mnohonásobný světový šampion. Za největšího soupeře je považována tradičně druhá Belgie. Mezi nejlepší týmy patří také Česká republika, která patří na mezinárodní korfbalové scéně od začátku třetího tisíciletí ke světové špičce. Z posledních velkých turnajů si většinou její reprezentace přivezla bronz, když skončila za neporazitelnými nizozemskými suverény a za takřka věčně druhou Belgií. Podařilo se jí to na MS 2003, Světových hrách 2005 či na ME 2000 a 2006

O korfbalu

Korfbal je smíšený míčový sport, který vznikl před více než sto lety v Holandsku. Hrají ho osmičlenné týmy složené ze 4 mužů a 4 žen, jejichž úkolem je vstřelit co nejvíce košů. Hraje se s míčem podobným fotbalovému na 3,5m vysoké plastové nebo proutěné koše bez odrazové desky umístěné na tyči uvnitř hrací plochy o rozměrech 40x20m. Hraje se výhradně rukama a hráči nesmí běhat ani driblovat s míčem. Korfbal je rychlý, kombinační a bezkontaktní sport založený na rovných možnostech všech hráčů bez ohledu na pohlaví či fyzickou disponovanost.

Více informací o korfbalu: www.korfbal.cz